Masz pytanie?

Eksploruj podwodny świat Diving Mariny „Koparki”!

Viasport » Diving Marina "Koparki" » Baza nurkowa » Eksploruj podwodny świat Diving Mariny „Koparki”!

Powstały w 1997 roku w wyniku zalania kamieniołomu, pokryty turkusową taflą wody, urzekający akwen stał się wręcz obiektem kultu wśród wielu nurków w Polsce i zagranicą. Zdaniem wielu specjalistów akwen Diving Mariny „Koparki”, obok znajdującej się na Suwalszczyźnie „Hańczy”, jest jednym z najciekawszych tego typu miejsc nurkowych w Polsce.

Dno zbiornika jest płaskie, a jego głębokość waha się pomiędzy 10 a 15 metrami. Dzięki czemu, akwen „Koparek” doskonale nadaje się na do przeprowadzania różnego rodzaju szkoleń nurkowych, a jego urozmaicone podwodnymi atrakcjami dno stanowi ciekawe wyzwanie dla miłośników divingu. Nasze wodne atrakcje, takie jak koparki czy ogromne łyżki są specjalnie obojkowane. Zejście do wody jest możliwe poprzez przymocowane do brzegu akwenu drabinki oraz 3 pomostów z zanurzonymi na głębokości 5 metrów pływającymi platformami, które służą do ćwiczeń i nauki. Warto zaznaczyć, że wejście do wody może stanowić pewną trudność dla początkujących adeptów nurkowania, gdyż następuje ono w miejscu, gdzie głębokość wody sięga 12-14 metrów.

 W miarę rozwoju naszej Diving Mariny pojawiać się będę kolejne atrakcje oraz udogodnienia, dlatego też zachęcamy do częstych odwiedzin i powrotów na naszą stronę. Namawiamy także do obserwowania fanpage’a Via Sport Diving Marina na Facebooku.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com