Masz pytanie?

PADEL w Via Sport - nadciąga rewolucja sportów rakietowych!

Nowości » PADEL w Via Sport - nadciąga rewolucja sportów rakietowych!

2021-12-06 12:34

W Via Sport Racket Center powstał dla Was kort do gry w padel! To nowatorska dyscyplina sportu rakietowego, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie... i już wkrótce podbije serca graczy także w Jaworznie!


Otwarcie już 27 października 2021


Padel to oryginalne połączenie tenisa i squasha, które wyróżnia się łatwymi do opanowania zasadami gry i nie wymaga od graczy wielkiej siły fizycznej. To gra dla każdego - zarówno dla dla kobiet i mężczyzn, osób narażonych na ryzyko kontuzji, jak i dzieci oraz seniorów.

Padel to stosunkowo młody sport rakietowy, który wywodzi się z Meksyku. Natomiast największą popularność zdobył w Hiszpanii. Doskonale poprawia kondycję fizyczną, ze względu na swój interwałowy charakter pięknie podkreśla sylwetkę, a regularna gra jest źródłem ogromnej porcji endorfin!

Jak się gra w padla?

Potrzebne są 4 osoby - pod dwie na każdą stronę kortu, którego wymiary wynoszą 10 na 20 metrów. Ściany kortu - tylnia i cześć bocznych - powinny być wykonane ze szkła. Pozostała cześć kortu jest ogrodzona siatką. Reguły i sposób przyznawania punktów jest podobny do tenisa ziemnego. Najważniejsza różnica jest taka, że piła nie wypada na aut i może odbijać się od ścian bocznych.

Rozum... a nie siła!


Dzięki temu gra w padla jest niezwykle dynamiczna, a wymiany na korcie bardzo długie. To sprawia, że gracze zdobywają punkty dzięki strategii, a nie fizycznej sile!

Cena: 70 zł za 1 godzinę gry za cały kort

 

 

Do zobaczenia na korcie - czekamy na Was!

  • Dodaj link do:
  • facebook.com