Masz pytanie?

Wakacyjny Grafik zajęć w Via Sport Activ

Nowości » Wakacyjny Grafik zajęć w Via Sport Activ

2015-06-29 10:43

W okresie wakacyjnym zapraszamy Was serdecznie do udziału w nowych zajęciach grupowych i treningach, które rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek - 6. lipca. W związku z tym przygotowaliśmy na ten czas specjalny, letni grafik zajęć, uwzględniający wszelkie zmiany i nowości.

Wszystkich zainteresowanych aktualnym harmonogramem zachęcamy do zapoznania się z nim w naszej interaktywnej zakładce (uwaga: wszelkie zmiany widoczne będą dopiero od dnia 6. lipca!).

Czego możecie się spodziewać po naszym nowym grafiku?

W nowym harmonogramie pojawiły się trzy nowe cykle zajęć: Joga, Tonique Trening oraz nowatorska propozycja dla naszych najmłodszych Aktywnych - Fitness Kids. Oprócz tego w środy rano - o godz. 7:15 - odbywać się będą poranne Treningi Funkcjonalne, które poprowadzi dla Was Damian. Poniżej w paru słowach postaraliśmy się przybliżyć Wam na czym będą polegać nasze nowe zajęcia. 

Joga

Joga polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas lub na płynnym przechodzeniu z pozycji do pozycji. Zastosowanie podczas ćwiczeń kocy, kostek czy pasków umożliwia poprawne wchodzenie w pozycje nawet osobom, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, dzięki czemu również one mogą korzystać z dobroczynnego działania asan. Praktyka jogi sprawia, że ruchy stają się płynne i harmonijne, a ciało nabiera siły, sprężystości i energii. Szczegółowo opracowane pozycje wzmacniają mięśnie, poprawiją krążenie i wyrabiają nawyk przyjmowania prawidłowej, wyprostowanej postawy. Joga uczy też prawidłowego oddychania i pomaga zlokalizować i zlikwidować napięcia w organizmie. Dodatkową zaletą regularnego praktykowania jogi jest poprawa koncentracji i zwiększenie odporności na stres. Po wykonaniu grupy asan pojawia się u ćwiczącego dobre samopoczucie, a po pewnym czasie zmniejsza się podatność na zmęczenie psychiczne. Należy też pamietać o tym, że regularne ćwiczenie asan odmładza ciało i zapobiega starzeniu.

Tonique Trening

Jest mieszanką ćwiczeń ogólnokondycyjnych, wzmacniających. Przeplatane cardio z bazą ćwiczeń stacyjnych (obwodowych). Praca z własnym ciałem (trenujemy nogi, ręce, plecy i klatkę piersiową), z zastosowaniem hantli, stepu, bosu, taśm, sztangi. Tonique trening pozwala wyłączyć negatywne myśli, problemy i całkowicie skupić się nad sobą, swoim ciałem i pozytywnym myśleniem: po prostu zacznij się ruszać; pamiętaj, że ćwiczenia to przyjemność; znajdź swój mocny punkt; trenuj bez wymówek; powróć do figury sprzed ciąży; czas dla siebie; jedz wszystko, ale z umiarem; postaw na naturalność.

Fitness Kids

Fitness Kids to niezwykle atrakcyjne zajecia ruchowe dla dzieci, odbywajace sie przez cale lato w klubie fitness i silowni Via Sport Activ w Jaworznie. Twoje dziecko z pewnoscią nie będzie się na nich nudziło, gdyż zajęcia te mają charakter multidyscyplinarny: pojawią się elementy ciekawych gier i zabaw sportowych, prostych układów tanecznych oraz co ważne - ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Dzieci będą miały wyjątkową okazję by świetnie się bawić, tańczyć oraz nauczyć się, jak zachować prawidłową postawę, usprawnić swoją koordynację ruchową oraz poczucie rytmu. W trakcie zajęć wykorzystamy wiele specjalistycznych przyborów do ćwiczeń m.in. maty, piłki, skakanki czy stepy. A to wszystko przy dźwiękach różnorodnej muzyki, która pobudzi Twoje dziecko do aktywności! Najważniejszym celem zajęć jest kształtowanie u najmłodszych prozdrowotnych nawyków aktywności ruchowej oraz zamiłowania do zdrowego stylu życia.

Wszystkim Aktywnym życzymy miłych i aktywnych wakacji oraz zapraszamy serdecznie do naszego klubu w Jaworznie!

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com